https://i.servimg.com/u/f44/11/84/30/59/311.gif
https://i.servimg.com/u/f44/11/84/30/59/311.gif
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Counter-Strike : Source |CRST| FoRuM'a Hoşgeldiniz !

Maxblast5 Hardisk yenileme programı

YazarMesaj
=MsTr=*Sh3q1L
Co-Admin
Co-Admin
=MsTr=*Sh3q1L

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 69
<b>Rep</b> Rep : Maxblast5 Hardisk yenileme programı Rate_810
<b>Nerden</b> Nerden : izmir
<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
<b>Tecrübe Puanı</b> Tecrübe Puanı : 610
<b>Yaş</b> Yaş : 31
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 22/01/10
Uyarı Yok

Maxblast5 Hardisk yenileme programı Empty
MesajKonu: Maxblast5 Hardisk yenileme programı   Maxblast5 Hardisk yenileme programı I_icon_minitimePaz Ocak 24, 2010 10:44 am

MaxBlast 5
MaxBlast 5 yazılımı Büyük ihtimal Acronis Firması tarafından hazırlanmış ücretsiz bir yazılımdır. Yanlış hatırlamıyorsam programın bazı kısımlarını kullanmak için sisteminizde en az bir adet Seagate veya Maxtor markalı bir Harddisk olması gerekiyor

Peki bu program benim ne işime yarar derseniz, MaxBlast ile bekap alıp geri yükleme , Clonlama,harddiskte üzerinde partition işlemleri ve en önemlisi ise bu program ile harddiskinize low level format atabilirsiniz...

Low level formatı genelde iki amaçlı kullanırız.
Bunlardan birincisi harddiskimizdeki sorunları çözmek için, yani genelde bad sectorler için kullanırız.
Ikincisi ise veri güvenliği. Yani eğer bu harddiski satacaksanız veya birine verecekseniz harddiskte size dair bir bilgi kalmasın istiyorsanız low level formatı tercih edebilirsiniz...

Programı anlatmaya başlamadan önce gerekli dosyaları vermek istiyorum.....

Programı direk CD ye çekip kullanmak için benim oluşturup upload ettiğim CD imajını aşağıdan indirebilirsiniz...
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Indirdikten sonra direkt Nero gibi bir programla CD kalıbını CD/DVD ye çekip kullanabilirsiniz.

Ben sana güvenmiyorum. Kendi CD mi kendim yapım derseniz aşağıdaki linki kullanarak sitesinden orjinal Kuru indirip bu programla kendinize gerekli CD yi hazırlamalısınız.....
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

CD nizi çektiğinizi düşünerek devam ediyorum...

Programı kullamaya başlamak için bilgisayarı CDROM dan boot etmeniz (başlatmamız) lazım..
Bunun için anakartımız biosa girmeden boot menüsünü karşıma getirme özelliği varsa (yeni nesil anakartların çoğunda vardır), bilgisayar açılırken ESC tuşana basarak gelen ekrandan CDROM u seçiyoruz. Sizdeki anakartta bu farklı bir tuş olabilir. Mesela F8 ,F10,DEL veya F12 vb. gibi. Bilgisayar açılırken bu tuş ekranda yazmaktadır......
ANLATIM
Öncelikle boot yaptıysak cd yi pc mize takıyoruz ve açıyoruz.Maxtor maxblast(safe version) a tıklıyoruz. Sonra wipe disk diyoruz.Next diyoruz
Format atacağımız diski seçiyoruz.Burda 2 tane seçenek karşımıza çıkacak temiz bir onarım için ustekini yani "Delete partitions on the destination hard disk" i seçiyoruz ve next diyoruz.
Şimdi geldik önemli kısma.Burdada 2 tane seçenek var biri "Quick" biri "Normal",Quick hızlı onarım içindir genelde hardiskinizi temizlemek için kullanılır onu seçebilirsiniz.
Eğer hardiskiniz çok hasarlı ve badsector dolu ise normal seçiniz fakat normal i seçerseniz işlemin süresi uzuyacaktır.
Sonra "Proceed" diyoruz ve bukadar.işlem hardiskinizin boyutuna göre 10 saat ile 1 gün arasında değişebilmektedir

NOT:Pc nizi bu işlem sürecinde kapatmayınız vede mumkunse bir güçkaynağı kullanınız.Ayrıca bu işlemler sonucunda hardiskinizdeki herşey silinmektedir.

LİNKLER ALINTIDIR!!

Maxblast5 Hardisk yenileme programı
1 sayfadaki 1 sayfası